Onofras: E frustrant ca Unirea n-a marcat niciun gol in acest sezon

19 August 2010 - Onofras: E frustrant ca Unirea n-a marcat niciun gol in acest sezon

Unirea Urziceni da piept in aceasta seara, de la ora 21.30 (in direct la Digi Sport Plus), cu Hajduk Split, in deplasare, in prima mansa din play-off-ul Ligii Europa la fotbal.

Jucatorii vicecampioanei abordeaza confruntarea cu Hajduk Split cu un moral scazut. Dupa plecarile lui Mihai Stoica si Narcis Raducan, ialomitenii au aflat marti seara de demisia antrenorului Ronny Levy.

"Din ce am vorbit cu domnul Bucsaru, am inteles ca vor pleca multi jucatori si clubul va incerca sa

Marius Onofras: "Iasi, cel mai frumos oras!"

05 Iunie 2010 - Marius Onofras: "Iasi, cel mai frumos oras!"

Marius Onofras, atacantul echipei de fotbal Unirea Urziceni, spune ca nicaieri nu se simte mai bine decat in Iasul sau natal. Sportivul se alatura campaniei "Orasul de vis" si promoveaza urbea in care s-a nascut. Cum prinde cateva zile libere,

Mara isi cauta echipa

23 Ianuarie 2009 - Mara isi cauta echipa

Considerat drept unul dintre cei mai buni jucatori ai ligii I, sibianul Bogdan Mara are sanse mici sa mai continue si in acest retur la revelatia Unirea Urziceni. Acesta a fost anuntat de conducere sa-si caute echipa din cauza faptului ca are cel mai mare contract.

Mijlocasul Bogdan Mara a declarat ca a plecat in cantonamentul din Spania cu echipa pregatita de Dan Petrescu, insa isi cauta o formatie unde sa se transfere, conducerea anuntandu-l ca va renunta la serviciile sale din cauza

Farul Constanta a pierdut in fata AFC Urziceni

27 Octombrie 2008 - Farul Constanta a pierdut in fata AFC Urziceni

Echipa pregatita de Dan Petrescu (foto), a invins, sambata, pe Farul Constanta, scor 1-0, intr-un meci din etapa a 12-a a Ligii I si a urcat pe locul secund din clasament. In minutul 38, Todoran a patruns pe partea stanga, i-a pasat la Onofras, care l-a invins pe Curca printr-un sut de la marginea careului de 16 metri. Antrenorul lui AFC Urziceni, Dan Petrescu, a urmarit primele 15 minute ale jocului de la Tribuna 0 a stadionului din Urziceni, dupa care a coborat pe banca tehnica. Marius

Urziceniul remizeaza la Hamburg si tine in viata speranta

19 Septembrie 2008 - Urziceniul remizeaza la Hamburg si tine in viata speranta

Unirea Urziceni a pasit cu dreptul in Europa. Cu echipa extrem de motivata, Dan Petrescu a reusit sa plece cu capul sus de la Hamburg, unde a remizat, scor 0-0, in prima mansa a turului intai din Cupa UEFA.Aflati la debtul in cupele europene, baietii lui Dan Petrescu au lasat emotiile la vestiare si au intrat pe teren de parca ar fi jucat intr-o deplasare la Bistrita, si nu la Hamburg, pe una dintre cele mai frumoase arene din Europa.Galamaz le-a aratat nemtilor ca trebuie sa se teama, la o

Urziceniul, noul lider al Ligii 1!

26 August 2008 - Urziceniul, noul lider al Ligii 1!

Marius Onofras (in verde) l-a depasit pe Cristi Constantin, fostul jucator al Urziceniului Pe un stadion inghesuit intre niste blocuri cenusii, tip chibrit, si parca fara suflare, fotbalul romanesc si-a gasit un nou lider. Departe de orgoliile Bucurestiului, departe de trufia celor care viseaza la Champions League. Unirea Urziceni este echipa momentului, fie doar si pentru faptul ca s-a instalat in fotoliul premiantilor posibili doar pentru cateva zile. Dincolo de teorie, lucrurile nu stau

Balba, aproape de un transfer la Urziceni

23 Mai 2008 - Balba, aproape de un transfer la Urziceni

Golgheterul Iasiului, Ionut Balba, se pregateste in sfarsit sa paraseasca clubul din Copou Dupa Onofras si Bordeanu, Ionut Balba ar putea fi al treilea iesean care ar evolua la Unirea Dan Petrescu il vrea pe Ionut Balba la gruparea ialomiteana, iar acum conducatorii celor doua cluburi urmeaza sa discute si latura financiara a transferului. "In momentul de fata sunt doua oferte pentru Ionut de la cluburi din tara, iar una din ele este de la Unirea Urziceni.

MM Stoica il vrea pe Balba, acum

Unirea invinge Buzaul si ramane in carti pentru UEFA

21 Martie 2008 - Unirea invinge Buzaul si ramane in carti pentru UEFA

Ialomitenii au invins pe teren propriu, scor 2-0, Gloria Buzau intr-un meci contand pentru etapa a 24-a a Ligii 1. George Galamaz si Ciprian Petre si-au trecut numele pe tabela de marcaj, in timp ce Ersin Mehmedovic a parasit terenul neprogramat pentru cumul de cartonase, minutul 73.Unirea a inceput autoritar meciul dominand inca din primele minute in marginea careului buzoian. Marius Bilasco, in minutul 9, a expediat primul sut la poarta lui Minca, plasat excelent insa. Iovita, zece minute mai

Habibou aduce 3 puncte Stelei si locul 2

17 Martie 2008 - Habibou aduce 3 puncte Stelei si locul 2

Haibou a marcat golul victoriei de 1-0 pentru Steaua, duminica seara, in fata Unirii Urziceni. Elevii lui Dan Petrescu puteau beneficia de un penalty, insa nu s-a acordat. Steaua urca pe locul secund in clasament, in coasta lui CFR ClujNesu a surprins apararea ialomiteana, in minutul 14, cand a primit de la Dica si a cazut in suprafata de pedeapsa dupa un duel cu Laszlo Balint, considerat corect de centralul partidei. Unirea a raspuns prin Cristi Constantin, la urmatorul atac, sutul acestuia

Prime record pentru fotbalistii ieseni

10 Octombrie 2007 - Prime record pentru fotbalistii ieseni

Ion Zapodeanu, unul dintre actionarii gruparii din dealul Copoului, s-a declarat multumit de jocul fotbalistilor ieseni si sustine ca Politehnica Iasi merita, fara indoiala, sa castige meciul cu Unirea Urziceni, avand in vedere faptul ca echipa din Urziceni a jucat fotbal abia dupa intrarea fostului fotbalist iesean, Marius Onofras. "Baietii au jucat foarte bine, mi-a placut jocul prestat de Poli. Pacat ca o lipsa de atentie in defensiva a facut ca rezultatul sa fie unul nedrept. Urziceniul a

Poli s-a intors cu coada-ntre picioare de la Urziceni

08 Octombrie 2007 - Poli s-a intors cu coada-ntre picioare de la Urziceni

● Politehnica Iasi a suferit o noua infrangere in cadrul etapei a X-a a Ligii I de fotbal, in deplasarea de Urziceni, si in continuare nu reuseste sa obtina nici macar un punct din meciurile disputate in deplasare ● Desi Unirea Urziceni nu a facut un meci grozav, a reusit sa smulga in ultimele minute ale partidei o victorie printr-un gol marcat de fostul jucator al Politehnicii, Onofras ● Dupa meci, presedintele executiv al Politehnicii Iasi, Sorin Boca, s-a declarat multumit de jocul echipei,

Onofras, aproape sigur la Urziceni

05 Ianuarie 2007 - Onofras, aproape sigur la Urziceni

Curtat de o treime dintre cluburile primdivizionare, dar si de o grupare din strainatate, mijlocasul Marius Onofras are cele mai mari sanse de a-si continua activitatea la Unirea Urziceni. Cea mai concreta oferta venita pina acum, desi nici cele sosite de la UTA, Otelul, Farul si FC Arges nu au picat definitiv, este cea a echipei conduse de Dan Petrescu.

Marius Onofras: "Plec de la Iasi cu fruntea sus"

22 Decembrie 2006 - Marius Onofras: "Plec de la Iasi cu fruntea sus"

Jucatorul sustine ca ii respecta pe toti cei cu care a lucrat in ultimii doi ani, dar ca ii va parea rau daca va fi sa plece doar de presedintele Sorin Boca si de primarul Gheorghe Nichita, singurii, in opinia sa, de la

"Onofras pleaca de la Iasi din cauza antrenorului"

19 Decembrie 2006 - "Onofras pleaca de la Iasi din cauza antrenorului"

Dorit insistent de Unirea Urziceni, cu care fundasul Bordeanu a semnat deja un precontract, mijlocasul Marius Onofras are sanse mari sa ajunga si el la gruparea antrenata de Dan Petrescu. Asta desi este curtat si de alte echipe din Liga I, precum UTA, Farul, Otelul si FC Arges, dar si de un club

"Vom fi nevoiti sa ne bucuram chiar si numai cu indeplinirea baremului!"

18 Decembrie 2006 - "Vom fi nevoiti sa ne bucuram chiar si numai cu indeplinirea baremului!"

Ionut PopaPoli Iasi ar putea pierde cativa jucatori importanti in aceasta iarna, deoarece clubul are nevoie de bani, scrie cotidianul Evenimentul in editia de luni, 18 decembrie. Cei mai cautati sunt Ionut Bilba, Valerica Bordeanu, Marius Onofras, portarul cristi Branet si Sebastian Sfirlea. Acest lucru nu-l suprinde pe antrenorul Ionut Popa care

UTA pe filiera... Moldova

14 Decembrie 2006 - UTA pe filiera... Moldova

Se pare ca UTA nu se orienteaza doar spre vest, cazul celor trei "elvetieni" Todea, Ianu si Pit, ci priveste si spre... Moldova.

Acolo unde Poli Iasi sau Ceahlaul Piatra Neamt anunta restructurari masive in aceasta iarna, ceea ce inseamna jucatori liberi de

Popa il apara pe Onofras

23 Noiembrie 2006 - Popa il apara pe Onofras

Antrenorul lui Poli Iasi, Ionut Popa, i-a luat ieri apararea atacantului echipei sale, Marius Onofras, dupa acuzatiile aduse acestuia de tehnicianul Stelei. Cosmin Olaroiu declarase ca fotbalistul Iasului este singurul vinovat de accidentarea fundasului Mihai Nesu. "Am vazut ca Oli il ataca