Marius Sumudica a facut scandal in Turcia

Marti, 28 Noiembrie 2017, ora 09:03
6549 citiri

Marius Sumudica a fost un car cu nervi dupa terminarea intalnirii dintre Kayserispor si Basaksehir Istanbul, din etapa cu numarul 13 a primei ligi de fotbal din Turcia.

Tehnicianul roman ii reproseaza arbitrului ca a validat pentru oaspeti un gol ce trebuia anulat pe motiv de hent in atac.

"Vreau sa-mi felicit jucatorii. Am fost de 10 ori mai buni din punct de vedere tactic decat adversarii nostri. In etapa trecuta, Galatasaray a primit 5 goluri de la ei, iar noua nu ne-ar fi dat niciunul, daca arbitrul ar fi luat decizia corecta si anulat golul. Adebayor si-a pierdut ceasul cand l-a lovit mingea in brat", a spus Sumudica, potrivit cotidianului turc Hurriyet.

"Am vorbit cu Adebayor la pauza si mi-a spus ca a fost hent. Eu vreau doar respect, nimic altceva. Daca nu pierdeam puncte azi si cu Trabzonspor eram pe locul doi acum. Mircea Lucescu a venit in vestiarul nostru si mi-a felicitat jucatorii. Am jucat bine in fata celei mai bune echipe din Turcia", a mai dezvaluit acesta.

1-1 a fost scorul intalnirii dintre Kayserispor si Basaksehir Istanbul. Au marcat Umut Bulut, in minutul 9, pentru gazde si Emmanuel Adebayor, in minutul 39, pentru oaspeti.

5 e locul ocupat de Kayserispor in clasamentul primei ligi de fotbal din Turcia, la 6 puncte distanta de prima pozitie, ocupata de Galatasaray.

Candidații PSD din București strâng din nou semnături. Firea: Este o situație nouă. Avem alte protocoale
Candidatul PSD pentru Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat, joi, 25 aprilie, că protocoalele semnate de PSD cu PNL pentru candidaturi comune la primăriile de sector şi la Primăria...
Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
#Marius Sumudica nervos Turcia, #Marius Sumudica antrenor Kayserispor , #Kayserispor