Șumudică a făcut scandal uriaș în Turcia la meciul cu Galatasaray. Cât s-a terminat derby-ul românilor VIDEO

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 21:14
8558 citiri
Marius Șumudică. Foto: Twitter

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei.

La Galatasaray, Alexandru Cicâldău a intrat pe teren în minutul 46, iar Olimpiu Moruţan a fost rezervă.

Șumudică a făcut o criză de nervi după o decizie a arbitrului. Pentru acest gest, antrenorul român a fost eliminat în prelungirile meciului.

Cu puţin înainte de startul partidei, Galatasaray a anunţat că Mustafa Cengiz, fostul său preşedinte, a încetat din viaţă. Cengiz a condus clubul în perioada ianuarie 2018 – iunie 2021.

Echipa din Istanbul ocupă locul 8 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 17, cu 13 puncte. Lider este Trabzonspor, care are 36 de puncte.

Șumudică, anunț de ultimă oră despre venirea la Rapid și Bogdan Lobonț! "Nu știu dacă George Copos a făcut ce face Șucu"
Marius Șumudică a vorbit despre situația de la Rapid, unde echipa este în pericol să nu prindă cupele europene după ce patronul Dan Șucu a băgat peste 7 milioane de euro în transferuri....