Șumudică a făcut scandal uriaș în Turcia la meciul cu Galatasaray. Cât s-a terminat derby-ul românilor VIDEO

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 21:14
8314 citiri

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei.

La Galatasaray, Alexandru Cicâldău a intrat pe teren în minutul 46, iar Olimpiu Moruţan a fost rezervă.

Șumudică a făcut o criză de nervi după o decizie a arbitrului. Pentru acest gest, antrenorul român a fost eliminat în prelungirile meciului.

Cu puţin înainte de startul partidei, Galatasaray a anunţat că Mustafa Cengiz, fostul său preşedinte, a încetat din viaţă. Cengiz a condus clubul în perioada ianuarie 2018 – iunie 2021.

Echipa din Istanbul ocupă locul 8 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 17, cu 13 puncte. Lider este Trabzonspor, care are 36 de puncte.

Aberațiile propuse de un deputat AUR în contextul crizei din Ucraina: șanțuri de 4 metri și poduri minate. ”Tu ți-ai trimite copilul în război?”
Ciprian Ciubuc, deputat în Parlament din partea AUR, a postat pe Facebook o listă de măsuri pe care România ar trebui să le ia în contextul conflictului dintre Rusia și Ucraina. Unele din...
Contradicțiile lui Dîncu: nu dă credit celor de la AUR, deși spune că pot depăși PNL. „Nu văd în AUR un mare pericol, chiar dacă va creşte”
Preşedintele Consiliului Naţional al PSD, sociologul Vasile Dîncu, afirmă că Alianţa pentru Unirea Românilor poate ajunge să depăşească scorul electoral al PNL. Însă Dîncu este...