Șumudică a făcut scandal uriaș în Turcia la meciul cu Galatasaray. Cât s-a terminat derby-ul românilor VIDEO

Duminica, 28 Noiembrie 2021, ora 21:14
8300 citiri

Formaţia Yeni Malatyaspor, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Galatasaray, într-un meci din etapa a XIV-a a campionatului Turciei.

La Galatasaray, Alexandru Cicâldău a intrat pe teren în minutul 46, iar Olimpiu Moruţan a fost rezervă.

Șumudică a făcut o criză de nervi după o decizie a arbitrului. Pentru acest gest, antrenorul român a fost eliminat în prelungirile meciului.

Cu puţin înainte de startul partidei, Galatasaray a anunţat că Mustafa Cengiz, fostul său preşedinte, a încetat din viaţă. Cengiz a condus clubul în perioada ianuarie 2018 – iunie 2021.

Echipa din Istanbul ocupă locul 8 în clasament, cu 22 de puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 17, cu 13 puncte. Lider este Trabzonspor, care are 36 de puncte.

Coaliția de guvernare se întâlnește luni, 17 ianuarie, în prima ședință în care va discuta despre criza facturilor la energie. Conform unor surse politice, Florin Cîțu va transmite în...
Gabriela Firea acuză liberalii: ”România trăieşte coşmarul facturilor uriaşe la energie din cauza liberalizării haotice a pieţei”
Ministrul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse, Gabriela Firea, a criticat, luni, guvernarea liberală, în contextul crizei facturilor la energie electrică şi gazele naturale, ea...