Debut fabulos pentru Alex Maxim in Turcia, la echipa lui Sumudica, cu doua goluri marcate in duelul cu lidera campionatului (Video)

Duminica, 02 Februarie 2020, ora 16:06
10519 citiri

Mijlocasul roman Alexandru Maxim are parte de un debut de vis la Gaziantep in Turcia, formatie antrenata de Marius Sumudica, un debut in care a marcat de doua ori si a creat si faza unui al treilea.

Gaziantep o conduce la pauza pe Sivasspor, nimeni alta decat lidera Turciei, scor 3-1, dupa doua reusite de poveste ale fostului jucator de la Mainz si Stuttgart.

El a marcat in minutele 4 si 44 (culmea, romanul poarta numarul 44 pe tricou) doua goluri frumoase. Primul a venit dupa un sut de la circa 20-25 de metri, din afara carelui, imediat dupa o respingere a oaspetilor, la capatul unei faze fixe. In minutul 44, Maxim a marcat un gol de kinograma, sut iarasi din afara careului la vinclul portii oaspete, in ovatiile fanilor gazda.

Golul trei a venit in minutul 39, marcat de Demir, faza insa creata de acelasi fost mijlocas de la Pandurii Targu Jiu.

Cele doua reusite le puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Alin Tosca si Junior Morais au inceput si ei titulari aceasta intalnire, care ii poate aduce lui Sumudica a saptea victorie din Turcia. La acest scor, Gaziantep ar urca pe 9, cu 27 de puncte.

Gaziantep: Guvenc - Ceylan, Djilobodji, Kana Biyik, Tosca, Junior Morais - Vural, Sousa, Maxim - Kayode, Demi.

Sivasspor: Samassa - Marcelo, Aaron, Caner, Ugur - Hakan, Fatih, Hakan - Emre, Yatarabe, Erdogan.

La oaspeti, Paul Papp este rezerva, el fiind fostul coleg al lui Tosca de la Steaua. Sivasspor este lider in Turcia, cu 41 de puncte, cu 2 peste Istanbul Basaksehir.

UPDATE: Partida s-a terminat cu scorul de 5-1, Sumudica si ai sai au facut spectacol si in partea secunda. Diarra a marcat in minutul 78, iar Ozer a inchis tabela in minutul 86. Alex Maxim a iesit de pe teren in minutul 81, in ovatiile fanilor. Tosca si Morais au terminat partida ca integralisti.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Alex Maxim debut de vis Video, #Maxim da doua goluri debut Gaziantep, #Maxim victorie Sumudica contra liderului din , #stiri Marius Sumudica