Esec dramatic pentru Sumudica in Arabia Saudita. Budescu a ratat un penalti (Video)

Duminica, 10 Februarie 2019, ora 08:16
4199 citiri

Gruparea lui Marius Sumudica din Arabia Saudita a suferit un esec dramatic in Arabia Saudita, in ultimele minute ale unui meci cu Al Fateh, meci in care marea vedeta Constantin Budescu a ratat un penalti.

Al Shabab a fost invinsa cu 1-0 de Fateh in deplasare, intr-un meci din runda cu numarul 19 a campionatului arab.

Constantin Budescu a fost titular la oaspeti, acolo unde Valerica Gaman, celalalt roman din lot, nu a putut juca.

Shabab a ramas in 10 oameni in minutul 56 dupa ce Hassan Fallatah a vaazut al doilea cartonas galben, iar in minutul 68, Constantin Budescu a ratat un penalti.

Iar algerianul Ibrahim Chenihi a marcat unicul gol in minutul 88, pentru a aduce prima infrangere pentru Shabab dupa o serie de opt partide fara esec in campionat.

Oamenii lui Sumudica raman pe 4 in clasament cu 34 de puncte, la mare distanta de liderul Al Hilal, cu 46 de lungimi.

Iata mai jos imagini video cu momentul penaltiului ratat de Budescu:

Obiectivul lui Sumudica in acest sezon e clasarea pe podium, avand in vedere ca primele trei clasate urmeaza sa participe in Liga Campionilor Asiei.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Budescu rateaza penalti Sumudica pierde dramatic, #esec Shabab echipa Sumudica Budescu, #prima infrangere pentru Sumudica dupa 8 , #stiri Marius Sumudica