Marius Sumudica a castigat un meci nebun in Turcia, cu 5 goluri marcate (Video)

Duminica, 11 Martie 2018, ora 15:11
4129 citiri

Trupa lui Marius Sumudica din Turcia, Kayserispor, a castigat un meci nebun in Turcia, cu 5 goluri marcate, o eliminare si rasturnari de situatie.

Kayseri a avut mari emotii in etapa cu numarul 25 din Turcia in fata ultimei clasate, e vorba de Karabukspor, scor 3-2. A fost 1-1 la pauza, dupa ce oaspetii au marcat prin Leandrinho in minutul 22, iar Kravet a egalat 6 minute mai tarziu.

Turuc din penalti in minutul 48 si acelasi Kravet in minutul 56 au adus victoria trupei lui Sumi, inainte ca Skulason sa stabileasca scorul final, in minutul 88, 3-2. Trebuie spus ca la finalul primei parti, Sumudica a fost trimis in tribune de arbitru, pentru proteste.

Lung si Sapunaru au fost titulari si integralisti la Kayseri, in timp ce Marius Alexe nu a fost in lotul lui Karabuk, fiind accidentat.

Karabuk a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Ibanez in minutul 94.

In clasament, Kayseri este pe locul 5, cu 41 de puncte, la 3 lungimi in spatele lui Fener, locul 4. Fenerbahce are si un meci mai putin disputat. Galata e lidera Turciei cu 50 de puncte.

”Cei mai mulți bani din PNRR ajung la companii de stat românești conduse falimentar”. Acuzațiile REPER
Ultimul studiu elaborat de Parlamentul European care analizează sumele încasate de top 100 beneficiari din PNRR-urile fiecărui stat membru UE ne plasează pe ultimul loc din Europa în ceea ce...
Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
#Kayserispor victorie Sumudica, #Kayserispor victorie nebuna Turcia Video, #Kayserispor Video rezumat victorie Karabuk , #stiri Marius Sumudica