Marius Sumudica a primit cel mai rapid cartonas galben, din postura de antrenor, in istoria primei ligi din Turcia (Video)

Duminica, 06 Octombrie 2019, ora 20:24
5728 citiri

Antrenorul roman Marius Sumudica tocmai a intrat in cartea recordurilor fotbalului turc cu cel mai rapid cartonas galben primit de un antrenor vreodata in prima liga otomana.

La 48 de ani, Sumudica s-a intors in Turcia si a preluat-o pe Gazisehir Gaziantep. El a incasat duminica dupa doar 75 de secunde de la startul partidei un cartonas galben in partida cu Instanbul Basaksehir.

Cunoscut pentru reactiile sale care de care mai originale si bizare, "Sumi" a luat acest galben pentru ca l-a impiedicat pe un fotbalist al rivalilor sa bata un aut de tusa in minutul 2:

Evenimentele nebune au continuat in aceasta prima repriza, terminata la egalitate, scor 1-1. Vural de la Gaziantep a primit rosu in minutul 18, Istanbul BB a deschis scorul in minutul 13 prin Crivelli, iar Gaziantep a restabilit egalitatea in minutul 24, prin Twumasi.

Sumudica a mai antrenat in Turcia si acum doua sezoane, pe Kayserispor.

La Gaziantep are si un roman ca elev, pe Alin Tosca, fostul capitan al Stelei.

UPDATE: Gaziantep a pierdut partida cu 2-1, acelasi Crivelli a marcat in minutul 71 golul victoriei. Tosca si Junior Morais au fost titulari si integralisti la gazde.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Marius Sumudica gest bizar Turcia Video, #Marius Sumudica primeste cel mai rapid , #stiri Marius Sumudica