Marius Sumudica, inca un esec in Turcia: Un roman a fost cel mai slab de pe teren

Sambata, 28 Aprilie 2018, ora 16:00
3133 citiri

Kayserispor, echipa pregatita de Marius Sumudica, a suferit un nou esec in prima liga turca.

Kayseri a fost astfel invinsa de codasa Alanyaspor, scor 1-2, intr-un meci in care ambele goluri au fost marcate in repriza secunda.

Alanyaspor a deschis scorul in minutul 46, cu un sut din afara careului trimis de Karaca, la care portarul Silviu Lung nu a putut interveni.

Kayseri a egalat in minutul 77 prin fostul stelist Rick Boldrin, insa Cristian Sapunaru si-a "ingropat" echipa in minutul 85.

Fostul rapidist a comis o lovitura de la 11 metri, a fost eliminat, iar Alanyaspor a marcat golul victoriei din penalti, prin Douglas.

Kayserispor a ajuns pe locul 8 in Turcia, iar postul lui Marius Sumudica este in pericol.

C.S.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...