Marius Sumudica obtine un egal cu Fenerbahce in ultima secunda dupa un meci cu sase goluri

Luni, 30 Octombrie 2017, ora 21:00
9207 citiri

Kayserispor, formatia pregatita de Marius Sumudica, a obtinut o remiza, scor 3-3, pe terenul lui Fenerbahce, dupa un gol marcat in ultima secunda.

Kayseri a deschis scorul in minutul 41 prin Umut Bulut, insa gazdele au reusit sa intoarca rezultatul.

Tufan (45), Neustadter (50) si Souza (62) au punctat pentru Fenerbahce.

Kayseri a revenit in meci dupa autogolul lui Neto din minutul 68, iar golul egalarii a venit abia in minutul 90+5, la ultima faza, si a fost marcat de Gyan. Sumudica a patruns pe teren si s-a aruncat pe burta dupa acest gol.

Silviu Lung a fost titular la Kayseri, in timp ce Sapunaru nu a fost inclus in lot.

Dupa acest rezultat, Kayserispor ajunge pe locul 4 in Turcia, cu 18 puncte, in timp ce Fenerbahce este pe 8, cu 16 puncte.

Etapa urmatoare, formatia pregatita de Marius Sumudica va primi vizita lui Trabzonspor, pe 4 noiembrie de la ora 13:00.