Marius Sumudica obtine un punct pretios in Turcia

Luni, 27 Noiembrie 2017, ora 21:00
5356 citiri

Kayserispor, formatia pregatita de Marius Sumudica, a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Istanbul BB, in etapa a 13-a din campionatul Turciei.

Umut Bulut a deschis scorul pentru Kayseri in minutul 9, insa in minutul 38 a venit si egalarea, semnata de Emmanuel Adebayor.

Cristian Sapunaru a fost titular la Kayseri, iar Silviu Lung a ramas pe banca de rezerve.

Dupa acest rezultat Kayserispor ocupa locul 5 in Turcia, cu 23 de puncte, in timp ce Istanbul BB este pe 2, cu 27 de puncte.

Echipa lui Sumudica a ajuns totodata la al saselea meci la rand fara infrangere.

Marius Sumudica a semnat cu Kayserispor in vara acestui an un contract pe doua sezoane.

Obiectivul stabilit de conducerea clubului este clasarea in primele zece.