Primele reactii ale lui Marius Sumudica, dupa infrangerea dramatica a echipei sale cu Fenerbahce (Video)

Duminica, 19 Ianuarie 2020, ora 10:23
4780 citiri

Marius Sumudica si echipa sa din Turcia Gaziantep au fost invinsi de catre Fenerbahce in campionatul de fotbal otoman, un meci trait iarasi de antrenorul roman la intensitate maxima.

Gaziantep are deja doua meciuri la rand fara victorie, dupa o serie de doua victorii consecutive. Fener a trecut cu 2-0 in deplasarea de la Gazisehir, ambele goluri fiind marcate in partea secunda, prin Kruse in minutul 51 si Muriqi in minutul 92.

Echipa lui Sumudica pierde dramatic in fata lui Fenerbahce

Echipa lui Sumudica putea incheia dramatic totusi la egalitate, dar a avut un gol anulat de VAR in minutul 87, gol marcat de Twumasi.

Cele mai importante faze VIDEO din partida pot fi urmarite aici.

Sumudica s-a asezat in genunchi pe teren in timpul partidei nebune cu Fener, fiind extrem de dezamagit de acest rezultat. Fanii l-au chemat insa la salut dupa partida, el raspunzand cu euforie.

"Nu meritam infrangerea, am fost mai buni repriza a doua. Am avut ocazii, am ratate sanse clare si am dominat jocul. Nu cred ca meritam sa pierdem!", a spus antrenorul lui Gaziantep, Sumudica, la conferinta de presa de dupa joc.

Mai trebuie adaugat faptul ca Muriqi, marcatorul celui de-al doilea gol al lui Fener, a fost si eliminat in minutul 95.

La gazde, Junior Morais si Alin Tosca au fost titulari si integralisti. Gaziantep e pe 9 in Turcia dupa 18 etape cu 24 de puncte, in timp ce trupa din Istanbul in galben si albastru ocupa locul 3, cu 34 de lungimi, la 3 de lidera surpriza Sivasspor.

D.A.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Sumudica reactie dupa infrangere dramatica Fener, #Sumudica prime declaratii esec Gaziantep cu , #stiri Marius Sumudica