Un meci din Champions League a început cu întârziere din cauza traficului infernal din oraș

Marti, 04 Octombrie 2022, ora 23:01
2662 citiri
Stadion Velodrome. Foto: Facebook / Sporting Clube de Portugal

Echipa franceză Olympique Marseille a învins marţi, acasă, formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 4-1, într-un meci din grupa D a Ligii Campionilor. Partida a început cu o întârziere de 20 de minute pentru că autocarul lui Sporting a ajuns mai târziu la stadion, din cauza unui ambuteiaj.

Sporting Lisabona a început meciul cu un gol marcat în minutul 1 de Francisco Trincao, însă portarul portughezilor, Adan, a întors soarta partidei în favoarea gazdelor.

Mai întâi a degajat în Alexis Sanchez şi mingea a intrat în poartă, francezii egalând în minutul 13, apoi a greşit şi la golul al doilea, înscris de Harit în minutul 16. În minutul 23 Adan a primit direct cartonaş roşu din partea arbitrului italian Davide Massa şi şi-a lăsat echipa în zece oameni.

Olympique Marseille a mai înscris de două ori şi s-a impus cu scorul de 4-1, după reuşitele lui Balerdi (min. 28) şi Mbemba (min. 84).

Quarterly Report - Editia 4

Polițiștii au reținut mai multe persoane, printre care și medici, pentru trafic cu un medicament pentru diabet, vândut ”la negru” pentru slăbit
Treisprezece persoane au fost reţinute de poliţiştii şi procurorii din Bucureşti într-un dosar care vizează o reţea care se ocupa cu traficul de Ozempic, un medicament pentru persoanele cu...
Ei sunt politicienii care nu mai prind un nou mandat în Parlamentul European. Politolog: „Aceste partide nu mai reprezintă niște segmente din populație”
Pe listele partidelor înscrise la alegerile europarlamentare din iunie 2024 s-au produs schimbări majore, față de scrutinul precedent. Multe nume au dispărut, multe au apărut. Pentru 9...