Un meci din Champions League a început cu întârziere din cauza traficului infernal din oraș

Marti, 04 Octombrie 2022, ora 23:01
2373 citiri
Stadion Velodrome. Foto: Facebook / Sporting Clube de Portugal

Echipa franceză Olympique Marseille a învins marţi, acasă, formaţia portugheză Sporting Lisabona, scor 4-1, într-un meci din grupa D a Ligii Campionilor. Partida a început cu o întârziere de 20 de minute pentru că autocarul lui Sporting a ajuns mai târziu la stadion, din cauza unui ambuteiaj.

Sporting Lisabona a început meciul cu un gol marcat în minutul 1 de Francisco Trincao, însă portarul portughezilor, Adan, a întors soarta partidei în favoarea gazdelor.

Mai întâi a degajat în Alexis Sanchez şi mingea a intrat în poartă, francezii egalând în minutul 13, apoi a greşit şi la golul al doilea, înscris de Harit în minutul 16. În minutul 23 Adan a primit direct cartonaş roşu din partea arbitrului italian Davide Massa şi şi-a lăsat echipa în zece oameni.

Olympique Marseille a mai înscris de două ori şi s-a impus cu scorul de 4-1, după reuşitele lui Balerdi (min. 28) şi Mbemba (min. 84).

Pasiunea oamenilor pentru SUV-uri a provocat producătorii auto să vină cu soluții, de la capabilități off-road la caroserii cât mai adaptate cerinţelor urbane. "Un SUV mic de oraș...
Ministrul român al Apărării, despre riscul ca Putin să folosească o armă nucleară tactică: ”România nu se teme de un atac”
Ministrul Apărării, Angel Tîlvăr, a afirmat joi, 1 decembrie, că România nu se teme că va fi atacată, în contextul agresiunii ruse împotriva Ucrainei, dar că trebuie să fie pregătită...