Mbappe a marcat cinci goluri într-un meci din Cupa Franței

Marti, 24 Ianuarie 2023, ora 07:22
1062 citiri
Mbappe a marcat de cinci ori in Cupa Frantei FOTO facebook

Kylian Mbappe a marcat de cinci ori în meciul pe care Paris Saint-Germain l-a câştigat, luni, în deplasare, cu scorul de 7-0, în faţa echipei de amatori Pays de Cassel, în 16-imile Cupei Franţei.

Mbappe, care a fost căpitanul echipei pentru prima oară, a înscris în minutele 29, 34, 40, 56 şi 79.

El i-a oferit şi o pasă de gol lui Neymar la reuşita brazilianului din minutul 33.

Soler a înscris în minutul 64, din pasa lui Neymar.

Messi nu a jucat fiind menajat de antrenor.

În optimi, Paris Saint-Germain va întâlni echipa Olympique Marseille.

Vicecampioana en-titre la handbal feminin, CSM Bucureşti, a învins duminică, în deplasare, formaţia SG Bietigheim, scor 27-25 (15-12), în etapa a XII-a din grupa A a Ligii Campionilor....
Nehammer şi Rutte au pus la cale soarta Schengen. La ce concluzie au ajuns privind România și Bulgaria
Cancelarul austriac Karl Nehammer l-a primit joi la Viena pe premierul olandez Mark Rutte, pentru a discuta despre migrație. Ambii politicieni s-au opus în decembrie aderării României şi...