Dembele și Mbappe au adus titlul la PSG. Gol de mare rafinament marcat de Kylian plus o fază în care și-a ridiculizat adversarul VIDEO

Joi, 25 Aprilie 2024, ora 08:40
3036 citiri
Dembele îi mulțumește lui Mbappe

Echipa franceză PSG a învins miercuri, în deplasare, scor 4-1, formaţia Lorient, în etapa a 29-a din Ligue 1.

PSG s-a impus la Lorient prin golurile marcate de cei doi jucători pe care antrenorul Luis Enrique i-a lăsat pe bancă în meciul cu Olympique Lyon: Mbappe şi Dembele. Pe Stade du Moustoir – Yves Allainmat, Dembele a deschis scorul în minutul 19, iar Mbappe a făcut 2-0 foarte repede, în minutul 22. Parizienii au majorat avantajul la trei goluri după o oră de joc, prin Dembele, iar Mbappe a închis tabela în minutul 90. Gazdele au marcat o dată, prin Bamba, dar nu s-au putut opune forţei ofensive generate de oaspeţi.

PSG s-a impus cu 4-1 şi are 69 de puncte în clasamentul din Ligue 1, fiind virtual campioană. Lorient este la retrogradare, pe locul 17, cu 26 de puncte.

Gol magnific marcat de Mbappe

Și o fază spectaculoasă reușită de Kylian care și-a ridiculizat un adversar și l-a lăsat pe Dembele cu poarta goală.

Quarterly Report - Editia 4

Bilanțul confruntărilor violente dintre fanii lui PSG și cei ai lui Olympique Lyon
Treizeci de suporteri au fost răniţi în timpul confruntărilor dintre fanii din Lyon şi cei din Paris, înainte de finala Cupei Franţei, dintre care 14 au avut nevoie de îngrijiri medicale....
Ce-a făcut PSG în ultimul meci cu Kylian Mbappe în echipă, în finala Cupei Franței
Echipa franceză PSG a învins sâmbătă seara, în finala Cupei Franţei, pe Olympique Lyon, scor 2-1, câştigând trofeul. Kylian Mbappe a evoluat pentru ultima oară în tricoul lui PSG....