PSG a făcut un pas mare către titlu în Franța

Luni, 08 Mai 2023, ora 12:36
1519 citiri
Mbappe este cel mai bun marcator din istoria lui PSG FOTO facebook

Echipa franceză PSG a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-1, formaţia Troyes, într-un meci al etapei a 34-a din Ligue 1.

PSG a dominat meciul cu Troyes şi, după ce Mbappe a deschis scorul în minutul 7, parizienii au mai ratat câteva ocazii de gol. În repriza secundă, Vitinha a înscris pentru 2-0 în minutul 58, dar gazdele au avut un reviriment de moment şi au redus din diferenţă în minutul 82, prin Chavalerin. După numai trei minute Fabian Ruiz a refăcut diferenţa de două goluri în favoarea lui PSG şi meciul s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru oaspeţi.

PSG are 78 de puncte în clasament, cu patru etape înainte de final, cu un avans de şase puncte în faţa echipei de pe locul secund, Lens.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Armele inovatoare ale industriei franceze de apărare care vor fi testate în Ucraina
Noile arme ale industriei franceze de apărare, mai ales cele anti-dronă, vor fi testate în timpul operațiunilor de apărare din Ucraina. Forțele Armate ale Ucrainei ar putea avea nevoie de...