De la ce oră se joacă finala masculină de la Australian Open, dintre Medvedev și Nadal

Sambata, 29 Ianuarie 2022, ora 09:53
5312 citiri

Rusul Danil Medvedev și spaniolul Rafael Nadal se vor duela în ultimul act al Australian Open.

Partida dintre numărul 2 mondial și numărul 5 mondial este programată duminică, de la ora 10.30, în direct la Eurosport.

Medvedev are un singur titlu de Grand Slam, în vreme ce Nadal țintește trofeul cu numărul 21, care l-ar face lider în topul all-time al jucătorilor care au câștigat GS.

Scorul direct dintre cei doi este 3-1 pentru Nadal.

Formaţia Glasgow Rangers, la care este legitimat Ianis Hagi, a câştigat, sâmbătă, pentru a 34-a oară Cupa Scoţiei, învingând în finală, cu scorul de 2-0 după prelungiri, echipa Heart...
Ce-a făcut Minaur Baia Mare în primul meci din finala European Cup. Returul va fi incendiar
Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare a fost învinsă sâmbătă, în deplasare, de formaţia norvegiană Naerbo IL, scor 29-25 (15-12), în manşa tur din finala European Cup....