Ce meci fenomenal în semifinale la Indian Wells: Tiafoe i-a salvat șapte mingi de meci lui Medvedev

Duminica, 19 Martie 2023, ora 00:53
2851 citiri
Daniil Medvedev l-a învins în cele din urmă pe Frances Tiafoe

O partidă cu adevărat extraordinară a avut loc pe tabloul masculin în semifinalele Indian Wells.

Daniil Medvedev a obținut a 19-a victorie consecutivă în ATP, după ce l-a învins pe Frances Tiafoe cu 7-5, 7-6 (4).

Rusul a trecut prin mari emoții în setul al doilea. A condus cu 5-3 și 6-5, dar americanul a salvat șapte mingi de meci (toate pe serviciul lui Medvedev) și a împins setul secund în tie-break, unde s-a recunoscut învins în cele din urmă.

Pentru Medvedev, a fost a 19-a victorie la rând. De la înfrângerea cu Sebastian Korda, de la Australian Open, el nu a mai cedat vreun meci, câștigând turneele de la Rotterdam, Doha și Dubai.

Va juca în finala Indian Wells cu Alcaraz sau Sinner.

Victor Cornea, la un pas de performanța carierei. Iubitul Andreei Bălan e în semifinale la Munchen
Perechea româno-franceză Victor Cornea/Theo Arribage s-a calificat, vineri, în semifinalele probei de dublu din cadrul turneului de tenis ATP 250 de la Munchen (Germania), dotat cu premii totale...
#medvedev, #Tiafoe, #indian wells, #semifinale, #Alcaraz, #sinner , #stiri tenis