Argentina show, cinci goluri în 17 minute. Cât s-a terminat meciul cu naționala Curacao VIDEO

Miercuri, 29 Martie 2023, ora 05:59
2496 citiri
Messi a facut show FOTO facebook

Argentina a făcut spectacol total în cel de-al doilea meci disputat din postura de campioană mondială.

Sud-americanii au trecut cu 7-0 de naționala Curacao, prin golurile marcate de Messi (3), Nico Gonzales, Enzo Fernandez, Di Maria și Montiel.

Din minutul 20 până în minutul 37 scorul a devenit 5-0, iar în afara celor șapte goluri, Argentina a mai avut cel puțin zece ocazii clare de gol.

Messi a scos un penalty în repriza secundă, dar i-a oferit șansa golului lui Di Maria.

La oaspeți, titular a fost atacantul Janga, de la CFR Cluj.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...