Gest de mare lider! Ce a făcut Messi după penalty-ul care a adus victoria Argentinei cu Olanda VIDEO

Sambata, 10 Decembrie 2022, ora 10:44
6091 citiri
Emiliano Martinez și Messi au calificat Argentina FOTO Facebook

Argentina a obținut o victorie dramatică în sferturile de finală ale Campionatului Mondial, trecând la penalty-uri de Olanda.

Naționala lui Messi a avut 2-0 până în minutul 83, dar a fost egalată și întrucât în prelungiri nu s-a marcat s-a ajuns la peneltyuri.

Portarul Emiliano Martinez, de la Aston Villa, a apărat două lovituri și a făcut diferența chiar dacă victoria a fost adusă de Lautaro Martinez, vârful lui Inter Milano, care a transformat ultimul penalty.

Imediat după ce acesta a marcat, toată echipa Argentinei s-a îndreptat spre el pentru a-l îmbrățișa, cu o singură excepție: Messi. Acesta nu s-a dus la Lautaro ci la portarul naționalei sale, care era în alt colț al terenului.

Messi l-a luat în brațe pe Emiliano, considerându-l adevăratul artizan al succesului la loviturile de departajare.

Apple a pierdut poziția de lider pe piața smartphone-urilor. Compania care i-a luat locul
Livrările de telefoane iPhone au înregistrat o scădere de aproape 10% în primul trimestru al acestui an, afectate de intensificarea competiţiei venite din partea producătorilor de dispozitive...
Gest de frondă al Iranului. A convocat toți ambasadorii țărilor care au sprijinit Israelul
Ministerul iranian de Externe a anunţat că i-a convocat pe ambasadorii Regatului Unit, Franţei şi Germaniei pentru a protesta faţă de comentariile făcute de autorităţile din aceste ţări...
#messi, #gest, #emiliano martinez, #portar, #Argentina, #lider , #Campionatul mondial 2022