Ce a pățit Messi la meciul pierdut de PSG, pe teren propriu, cu Rennes

Duminica, 19 Martie 2023, ora 23:04
3250 citiri
Messi a fost huiduit de fanii lui PSG FOTO facebook

PSG, cu o evoluţie slabă, a fost învinsă acasă cu scorul de 2-0 de Rennes într-un meci disputat duminică în etapa a 28-a din Ligue 1, informează AFP.

Golurile au fost semnate de Karl Toko Ekambi, în minutul 45, şi Arnaud Kalimuendo (48). Kylian Mbappe şi Lionel Messi au fost integralişti la PSG, care, în ciuda acestui pas greşit, este lider autoritar, cu 9 puncte mai mult decât ocupanta locului 2, Lens, şi la 10 puncte de echipa de pe locul 3, Olympique Marseille, ce are un meci mai puţin disputat.

Unii spectatori au huiduit când a fost anunţat numele lui Messi înaintea partidei. La final de contract în luna iunie, fotbalistul argentinian şi consilierii săi negociază cu PSG pentru o eventuală prelungire a contractului.

Campionul mondial a fost implicat într-o polemică vineri seară, în oarecare măsură din cauza faptului că el nu a încheiat antrenamentul de marţi de pe Camp des Loges.

Potrivit postului de radio RMC, care a confirmat un zvon ce a pornit de pe reţelele de socializare, atacantul ar fi fost nemulţumit de un exerciţiu propus de staff-ul tehnic. PSG a dezminţit categoric această informaţie, la fel ca Jorge Messi, tatăl jucătorului, care a vorbit de "fake news" pe contul său de Instagram.

Arbitri din România la marele meci Barcelona - PSG, în sferturile Ligii Campionilor
Brigada lui Istvan Kovacs va conduce meciul FC Barcelona - PSG, din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Kovacs va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene. Rezervă...
Peste un milion de oameni au ieșit pe străzi, pe ambele maluri ale râului, într-un mare oraș european. Imagini incredibile VIDEO
Peste un milion de persoane au ieşit joi pe străzile oraşului Bilbao la parada jucătorilor lui Athletic, care au câştigat sâmbătă Cupa Spaniei la fotbal, după s-au impus la loviturile de...