Declarație de dragoste pentru Messi: "Sper ca sezonul viitor să jucăm împreună!"

Marti, 11 Aprilie 2023, ora 21:00
2192 citiri
Lionel Messi ar putea reveni la FC Barcelona FOTO facebook

Atacantul Robert Lewandowski a vorbit marţi, în cadrul unei conferinţe de presă organizată înainte de prezentarea celei de-a 18-a cărţi de Solidarity Stories of Sport, despre dorinţa sa de a juca la FC Barcelona cu Lionel Messi în sezonul viitor.

Atacantul polonez crede că locul jucătorului de la PSG este în Catalonia: „Messi aparţine Barcelonei şi, dacă se întoarce, va fi ceva incredibil. Ştim că locul lui este aici, la Barcelona. Nu ştiu ce se va întâmpla, dar sper ca sezonul viitor să putem juca împreună".

Messi este la final de contract cu Paris Saint-Germain, iar, potrivit L'Equipe, acesta nu va fi prelungit dacă jucătorul nu va accepta o scădere a salariului

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...