Cum au salvat Messi și Mbappe onoarea PSG-ului la meciul cu o codașă a clasamentului VIDEO

Duminica, 12 Martie 2023, ora 02:25
2570 citiri
Messi și Mbappe au adus victoria PSG-ului FOTO facebook

PSG a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Brest, scor 2-1, în etapa a 27-a din Ligue 1. Golul victoriei a fost înscris de Mbappe în minutul 90+1.

PSG a deschis scorul în minutul 37, când a înscris Soler, iar gazdele au reuşit să egaleze situaţia pe tabelă în minutul 43, la golul lui Honorat.

Brest a dominat o parte din repriza secundă, dar în primul minut de prelungire al meciului, Messi a inventat o pasă perfectă pentru Mbappe, iar Kylian a driblat portarul advers şi a înscris golul victoriei parizienilor.

PSG este lider în Ligue 1, cu 66 de puncte, iar Brest se află pe locul 15, cu 23 de puncte.

Ministerele şi administraţiile locale din Franţa încep testarea săptămânii de lucru de 4 zile. Cât timp va dura experimentul
Experimentarea săptămânii de lucru de patru zile în ministerele din Franţa va începe în această primăvară şi va dura „cel puţin un an”, potrivit unei note a administraţiei difuzate...
Cine a marcat un gol fabulos pentru Argentina, în absența lui Messi VIDEO
Fără Lionel Messi, accidentat, Argentina a învins Costa Rica, scor 3-1, într-un meci amical disputat, marţi, la Los Angeles. Argentina s-a impus graţie unui gol superb marcat de Angel Di...