Mihaela Buzărnescu a fost eliminată în sferturi la Istanbul. Românca a încheiat meciul cu 7 duble greșeli

Vineri, 29 Aprilie 2022, ora 14:20
1636 citiri
Mihaela Buzărnescu

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de olandeza Suzan Lamens cu 6-4, 6-2, vineri, în sferturile de finală ale turneului ITF de la Istanbul, dotat cu premii totale de 60.000 de dolari.

Buzărnescu (33 ani, 125 WTA), a doua favorită, s-a înclinat după o oră şi 40 de minute.

Buzărnescu a fost condusă cu 3-0 în primul set, dar a revenit şi a egalat, 3-3, 4-4, însă a cedat cu 4-6, iar apoi a pierdut setul secund fără drept de apel, cu 2-6, încheind cu 7 duble greşeli.

Lamens (22 ani, 184 WTA) o învinsese în optimi pe Andreea Prisăcariu, cu 6-1, 6-2.

La dublu, Cristina Dinu şi Andreea Amalia Roşca au fost învinse în semifinale de perechea Berfu Cengiz (Turcia)/Anastasia Tihonova (Rusia), cu 6-3, 4-6, 10-7.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Ciolacu vrea reducerea atribuțiilor primarului general: Dependența edililor de sector nu trebuie să fie atât de mare VIDEO
Premierul Marcel Ciolacu a declarat miercuri că este nevoie de o lege specială a Capitalei şi că "este evident" că dependenţa primarilor de sector "nu trebuie să fie atât de mare de...