Mihaela Buzărnescu, învinsă în finala de la Valencia de principala favorită. Românca se impusese în toate cele trei partide anterioare

Duminica, 26 Septembrie 2021, ora 16:56
2703 citiri

Jucătoarea română de tenis Mihaela Buzărnescu, 33 ani (175 WTA) a fost învinsă de olandeza Arantxa Rus (30 ani, 76 WTA), principala favorită, cu scorul de 6-4, 7-6 (3) în finala turneului ITF de la Valencia, dotat cu premii totale de 80.000 de dolari, conform agerpres.ro.

Înainte de finala de la Valencia, Buzărnescu câştigase cele trei dueluri anterioare cu Arantxa Rus.

În 2017, românca s-a impus cu 2-6, 7-6 (9), 6-2 în primul tur al calificărilor la Wimbledon, o săptămână mai târziu la Versmold (Germania), cu 6-4, 6-1, în optimi, şi anul acesta, în primul tur la Roland Garros, cu 7-5, 7-5.

Finala feminină a turneului WTA 1000 de la Indian Wells, câștigată de Paula Badosa în fața bielorusei Viktoria Azarenka, a fost urmărită din tribune de una dintre cele mai mari tenismene...
Finală epică la Indian Wells! Câștigătoarea vine săptămâna viitoare la Cluj
Finala turneului feminin de la Indian Wells a prilejuit un meci de peste trei ore. Paola Badosa (Spania) a învins-o pe Viktoria Azarenka (Belarus) în trei seturi, scor 7-6, 2-7, 7-6 și a...