Super perfomanta reusita de tenismena Mihaela Buzarnescu in Suedia

Miercuri, 07 Iulie 2021, ora 16:11
23517 citiri
Mihaela Buzarnescu. Foto: Facebook / Mihaela Buzarnescu

Mihaela Buzarnescu, lcoul 160 WTA. s-a calificat, miercuri, in sferturile de finala ale turneului de categorie WTA 125 de la Bastad (Suedia).

Ea a invins-o, in optimi, cu scorul de 6-2, 6-2, pe Anna Karolina Schmiedlova din Slovacia, locul 122 WTA si cap de serie numarul 5., dupa un meci de o ora si 13 minute.

In turul I, Buzarnescu a trecut, cu scorul de 6-1, 6-2, de Zuzana Zlochova, tot din Slovacia, locul 344 WTA.

In sferturi, romanca va evolua cu Anna Bondar din Ungaria, locul 241 WTA.

La acest turneu a participat si Jaqueline Cristian, locul 152 WTA. Ea a fost eliminata, dupa 6-3, 6-7 (5), 6-7 (3), de Madison Inglis din Martea Britanie, locul 140 WTA si cap de serie numarul 8.

Jucatoarele calificate in sferturi primesc un premiu de 4.000 de dolari fiecare si cate 29 de puncte WTA.

S-a anunțat noul turneu la care ar putea participa Simona Halep. Aceasta se va antrena din greu la București
Simona Halep va continua pregătirea pe zgură, în România, după ce s-a retras de la turneul de la Madrid ce va începe săptămâna aceasta. Jurnaliștii americani au comentat retragerea de...
Probleme pentru ultima adversară a lui Halep! A învins-o pe Simona, dar vrea să se retragă
Paula Badosa este ultima jucătoare cu care s-a confruntat Simona Halep pe care a învins-o după ce a pierdut primul set cu 6-1. Badosa a intrat la idei după meciul cu Halep și spune că vrea...