"Nimic nu poate să fie mai execrabil decât Formula 1 la Antene". Părere tranșantă după prima cursă a sezonului

Marti, 05 Martie 2024, ora 09:17
12002 citiri
Mihai Morar și Cătălin Ghigea

Un val de critici a apărut în mediul online la adresa Antenei 1 după ce postul generalist a câștigat dreptul de a transmite Formula 1 în următoarele trei sezoane.

Antena 1 a transmis prima cursă a sezonului în comentariul lui Cătălin Cedric Ghigea și al lui Mihai Morar. Prestația acestora a fost aspru criticată pe grupul fanilor F1, principalele acuze aduse fiind: pronunția numelor, lentoarea comentarilor, bruierea comunicațiilor radio dintre echipă și pilot. De asemenea, pauzele de publicitate care au venit fix în momentul producerii unor evenimente au stârnit nemulțumiri.

"Nimic nu poate să fie mai execrabil decât Formula 1 la Antene. Este sumumul prostiei umane, ce să comentăm aici? Este ceva ordinar, absolut ordinar", a comentat Radu Banciu.

Următoarea cursă, cea din Arabia Saudită, va fi comentată doar de Cătălin Ghigea, fără Mihai Morar.

Quarterly Report - Editia 4

Ce spune un campion român din motorsport despre Verstappen: "Max se descurcă binișor”
Singurul pilot campion național care nu a lipsit timp de 15 ani de la nici o etapă de drift, Răzvan Frățianu, l-a văzut pe starul din Formula 1 învârtindu-se la viteze amețitoare cu...
Formula 1: Charles Leclerc s-a impus la Monaco după o cursă marcată de un incident teribil în primul tur. Verstappen n-a prins Top 5
Monegascul Charles Leclerc (Ferrari) a câştigat, duminică, Monaco Grand Prix, a opta etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Pornit din pole position, Leclerc a obţinut acasă a şasea...
#Mihai Morar, #Catalin Ghigea, #formula 1, #antena 1, #Radu Banciu , #stiri Formula 1