Mihai Stoica, atac furibund la rivala CFR Cluj: "Les Amis de Dudelange isi continua marsul spre titlu"

Duminica, 17 Martie 2019, ora 10:00
7209 citiri

Directorul sportiv al celor de la FCSB, Mihai Stoica, a lansat un atac furibund impotriva rivalilor de la CFR Cluj, dupa partida castigata de ardeleni sambata seara in deplasare la Viitorul Constanta, scor 1-0.

Oficialul stelist a acuzat maniera de arbitraj a lui Marius Avram, spunand ca CFR a fost iertata de un cartonas rosu pe care Omrani trebuia sa il primeasca in minutul 11, dar si ca Viitorul a avut un penalti clar la o faza in care a fost faultat Denis Dragus:

"Si uite asa, scapati pana la pauza de o eliminare (Omrani) si de un penalti (la Dragus), Les Amis de Dudelange isi continua marsul triumfal spre un nou titlu. Sau nu", posta pe pagina sa de Facebook, MM Stoica.

Fostul manager de la Otelul Galati sau Unirea Urziceni a amintit in postarea de mai sus de Dudelange, vrand sa aduca aminte fanilor fotbalului de eliminarea celor de la CFR Cluj in fata modestei Dudelange din Luxemburg, in play-off-ul Europa League din acest sezon, disputat vara trecuta.

Fazele la care face referire Stoica din partida Viitorul - CFR Cluj 0-1 au fost analizate si de Ion Craciunescu, care l-a criticat vehement pe arbitrul Marius Avram, spunand ca CFR trebuia sa joace in 10 oameni din minutul 11 si ca Viitorul a avut un penalti indiscutabil:

Verdictul lui Ion Craciunescu dupa doua erori grave comise in derbiul Viitorul - CFR Cluj

Dupa jocul de la Ovidiu, CFR Cluj s-a distantat la 8 puncte peste FCSB, care va evolua duminica in deplasare la Astra si e obligata sa castige pentru a mai spera ca ramane inca in coasta liderului din Ardeal.

Vezi si:

CFR Cluj obtine o victorie de aur pe terenul echipei lui Hagi

Gica Hagi se da batut in ce priveste lupta la titlu: Acum ne uitam in jos, la locurile 3-4

D.A.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#atac furibund MM Stoica la rivala, #Mihai Stoica reactie dupa arbitraj Viitorul , #stiri Mihai Stoica