Joi, 10 Noiembrie 2022, ora 12:30
2114 citiri
FC Botoșani - Chindia. Foto: Facebook / Fotbal Club Botoșani

FC Botoşani anunţă că a încetat, joi relaţiile contractuale cu antrenorul Mihai Teja, instalat pe banca echipei din luna iunie a acestui an.

În calitate de tehnician al clubului, Mihai Teja a adunat 18 meciuri în toate competiţiile (16 în campionat şi 2 în Cupa României), acumulând 5 victorii, 7 egaluri şi 6 înfrângeri.

Hermannstadt - FC Botoșani, meci decis în prelungiri de un gol marcat de echipa în inferioritate
Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Botoşani, în primul meci al etapei a cincea din play-out-ul Superligii, în care a jucat peste 65 de minute în...