Bornescu, inlocuitorul lui Lobont la Dinamo

Vineri, 16 Ianuarie 2009, ora 08:14
2047 citiri

Portarul Universitatii Craiova, Mircea Bornescu, va fi transferat de Dinamo, in cazul in care Bogdan Lobont va parasi gruparea din Bulevardul Stefan cel Mare.

Oficialii dinamovisti il considera pe Bornescu inlocuitorul ideal pentru Lobont, care este dorit de mai multe grupari din Rusia, anunta site-ul dinamovisti.ro.

Craiova i-a gasit si ea la randul ei inlocuitor lui Bornescu, in postura belgianului Merlier, transferat in urma cu cateva zile de la Universitatea Cluj.

Mircea Bornescu are 28 de ani si a venit la Universitatea Craiova in 2005 de la FC Caracal.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#Mircea Bornescu, #Universitatea Craiova, #Dinamo, #bogdan lobont , #stiri Mircea Bornescu