Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Mircea Lucescu are Ucraina la picioare. Inca un trofeu pentru antrenorul roman

Joi, 13 Mai 2021, ora 22:33
14335 citiri
Mircea Lucescu. FOTO: Facebook / FC Dynamo Kyiv

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat, joi seara, Cupa Ucrainei, dupa ce la 25 aprilie a obtinut si titlul national.

Gigi Becali, investitie imobiliara mare. Unde va fugi patronul FCSB din Bucuresti pentru a se relaxa EXCLUSIV

In finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a invins Zoria Lugansk, scor 1-0 dupa prelungiri. Golul a fost marcat de Tsigankov, in minutul 98. In minutul 105+2, acelasi Tsigankov a ratat un penalti.

Pentru Dinamo Kiev este a 13-a Cupa a Ucrainei castigata.

Guvernul de la Kiev a interzis prelungirea sau eliberarea pașapoartelor la consulatele din străinătate, în încercarea de a rezolva problema lipsei de trupe
Guvernul ucrainean a aprobat reglementări care interzic temporar bărbaţilor de vârstă militară să solicite paşapoarte în străinătate, înăsprind şi mai mult restricţiile în...
Cum s-a terminat disputa pentru medaliile de bronz în campionatul național de baschet feminin
ACS Sepsi-SIC Sfântu Gheorghe a cucerit medaliile de bronz în Liga Naţională de baschet feminin, după ce a învins formaţia CS Municipal Târgovişte cu scorul de 87-69 (23-21, 18-14, 27-16,...