Mircea Lucescu are Ucraina la picioare. Inca un trofeu pentru antrenorul roman

Joi, 13 Mai 2021, ora 22:33
14289 citiri

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat, joi seara, Cupa Ucrainei, dupa ce la 25 aprilie a obtinut si titlul national.

Gigi Becali, investitie imobiliara mare. Unde va fugi patronul FCSB din Bucuresti pentru a se relaxa EXCLUSIV

In finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a invins Zoria Lugansk, scor 1-0 dupa prelungiri. Golul a fost marcat de Tsigankov, in minutul 98. In minutul 105+2, acelasi Tsigankov a ratat un penalti.

Pentru Dinamo Kiev este a 13-a Cupa a Ucrainei castigata.

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a pierdut, pe teren propriu, la Lodz, meciul disputat în compania formaţiei portugheze Benfica Lisabona, scor 0-2, în prima manşă...
Moarte suspectă a unui magnat rus al cluburilor de noapte și critic al lui Putin la Washington DC
Semne de întrebare ridică moartea unui magnat al cluburilor de noapte și critic al lui Vladimir Putin, care a murit în Statele Unite. Presa rusă a anunțat că bancherul rus Dan Rapoport,...