Mircea Lucescu are Ucraina la picioare. Inca un trofeu pentru antrenorul roman

de Teodor Serban
Joi, 13 Mai 2021, ora 22:33

Formatia Dinamo Kiev, antrenata de Mircea Lucescu, a castigat, joi seara, Cupa Ucrainei, dupa ce la 25 aprilie a obtinut si titlul national.

Gigi Becali, investitie imobiliara mare. Unde va fugi patronul FCSB din Bucuresti pentru a se relaxa EXCLUSIV

In finala Cupei Ucrainei, Dinamo Kiev a invins Zoria Lugansk, scor 1-0 dupa prelungiri. Golul a fost marcat de Tsigankov, in minutul 98. In minutul 105+2, acelasi Tsigankov a ratat un penalti.

Pentru Dinamo Kiev este a 13-a Cupa a Ucrainei castigata.