Reactia lui Mircea Lucescu dupa prima victorie in Champions League

Miercuri, 18 Septembrie 2013, ora 09:24
3813 citiri

Mircea Lucescu, antrenorul lui Sahtior Donetk, este incantat dupa ce "minerii" au debutat cu victorie in noul sezon de Champions League.

Desi Sahtiorul a fost dominata copios de Real Sociedad, tehnicianul roman considera ca elevii sai au facut un meci bun si se felicita singur pentru discursul de la pauza.

"A fost un meci foarte important. Era important sa castigam pentru ca nu stiam la ce nivel suntem. Astfel, in prima repriza am incercat sa controlam ritmul jocului si n-am fost foarte activi in ofensiva. In plus, veneam dupa trei rezultate slabe, asa ca am fost foarte atenti la aceasta partida.

La pauza am discutat si am ajuns la concluzia ca meciul poate fi castigat, ca putem ataca mai mult iar acest lucru s-a vazut in partea secunda. De asemenea, vreau sa remarc si disciplina tactica a echipei mele, care nu le-a permis gazdelor sa aiba ocazii in urma atacurilor fazelor de joc, ci doar din faze fixe", a spus Lucescu.

Victorie cu emotii pentru Mircea Lucescu in Liga Campionilor

Sahtior Donetk a castigat cu destul de mult noroc meciul cu Real Sociedad, scor 2-0.

Campioana Ucrainei a marcat in repriza secunda, de fiecare data prin Alex Teixeira, insa ibericii au avut o multime de ocazii la poarta lui Pyatov, inclusiv doua bare.

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
#Mircea Lucescu rezultate Champions League, #Real Sociedad Sahtior Liga Campionilor, #Mircea Lucescu rezultate Sahtior , #Champions League