Criză pentru Mircea Lucescu la Dinamo Kiev. Câte meciuri la rând fără victorie are antrenorul român

Sambata, 28 Octombrie 2023, ora 17:48
1136 citiri
Mircea Lucescu FOTO facebook

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, pregătită de antrenorul român Mircea Lucescu, a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Kolos Kovalivka.

Dinamo Kiev a deschis scorul în minutul 19 al partidei, prin golul lui Oleksandr Tymchyk, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 51, după reuşita lui Valerii Luchkevych.

Kievenii au rămas în zece din minutul 63, când Vladyslav Vanat a primit al doilea cartonaş galben, dar scorul nu s-a mai schimbat. S-a încheiat 1-1, iar Dinamo Kiev a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie în campionat.

După 12 etape Dinamo şi Mircea Lucescu sunt pe locul 7, cu 16 puncte, la zece puncte de lider.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Ce le-a transmis Mircea Lucescu fotbaliștilor de la Dinamo. Tur de forță făcut de antrenorul de 78 de ani
Mircea Lucescu i-a vizitat din nou pe fotbaliștii de la Dinamo în cantonamentul echipei și le-a transmis un mesaj înaintea partidei cu CFR Cluj. „Mircea Lucescu e o legendă și pentru noi...
George Simion, moment de sinceritate: ”Urăsc acest stat artificial numit Republica Moldova”. Ce spune despre candidatura lui Dan Puric
George Simion, liderul AUR, a afirmat că urăşte “acest stat artificial numit Republica Moldova” şi a explicat că ţara vecină nu va intra niciodată în Uniunea Europeană, într-un...