Mircea Lucescu s-a întors la Istanbul și a pierdut un meci dramatic. Gol decisiv marcat în prelungiri. Rezultate din Europa League

Joi, 08 Septembrie 2022, ora 23:07
2764 citiri
Mircea Lucescu

Echipa ucraineană Dinamo Kiev, antrenată de tehnicianul român Mircea Lucescu, a fost învinsă joi seara, scor 1-2, în meciul de la Istanbul, cu Fenerbahce. Bulgarii de la Ludogoreţ au provocat surpriza învingând, scor 2-1, echipa italiană AS Roma, în timp ce formaţiile Arsenal Londra şi Betis Sevilla au câştigat în deplasare

La Istanbul, pe stadionul Sukru Saracoglu, Fenerbache a condus cu 1-0 pe Dinamo Kiev, prin golul lui Gustavo Henrique, din minutul 35. Dinamo a egalat în minutul 63, prin Tsygankov, iar Batshuayi a înscris golul victoriei în minutul 90+1, într-un meci care a marcat întoarcerea lui Lucescu la Istanbul, unde le-a pregătit în cariera sa pe rivalele lui Fener, Galatasaray și Beșiktaș.

Grupa D: Union Berlin – St Gilloise 0-1

Gigi Becali anunță o adevărată revoluție la FCSB. Câți jucători va aduce patronul echipei și câți Meme Stoica
Gigi Becali a anunțat noua sa strategie în materie de transferuri la club după ce va câștiga campionatul. FCSB este aproape campioană dar patronul FCSB vrea să ajungă în grupele Ligii...
Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....