Ce le-a transmis Mircea Lucescu fotbaliștilor de la Dinamo. Tur de forță făcut de antrenorul de 78 de ani

Vineri, 23 Februarie 2024, ora 08:36
1644 citiri
Mircea Lucescu FOTO DigiSport.ro

Mircea Lucescu i-a vizitat din nou pe fotbaliștii de la Dinamo în cantonamentul echipei și le-a transmis un mesaj înaintea partidei cu CFR Cluj.

Mircea Lucescu e o legendă și pentru noi e foarte important să-l avem alături. Sper să continuăm cu victoriile. Azi ne-a zis să mergem pe acest drum și că e foarte important ca după aceste victorii să mai reușim o victorie”, a declarat Gabriel De Moura, în cadrul conferinței de presă premergătoare meciului cu CFR Cluj.

Înainte să vină la antrenament, Il Luce a fost în Grecia să-și susțină fiul, pe Răzvan Lucescu, în semifinalele Cupei Greciei, în care PAOK a pierdut la loviturile de departajare.

„Mircea Lucescu a fost ieri în Grecia, iar azi cu noi. E deja o tradiție. Face parte din istoria acestui club și apreciez mult că ne susține. Ne dă o energie bună. Îmi doresc ca în viitor să stau mai mult de vorbă cu el”, a declarat antrenorul croat Zeliko Kopic, în cadrul conferinței de presă.

S-a întors roata pentru Dinamo, care nu mai e direct retrogradată. Ce s-a întâmplat în prelungirile meciului cu Poli Iași
Echipa Dinamo Bucureşti a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Poli Iaşi, în etapa a patra din play-out. În prima repriză, după o intrare dură, Luca Mihai (Poli Iaşi) a...
Panică la meciul Dinamo - Poli Iași. Jucătorul care a fost scos din teren cu masca de oxigen
Meciul Dinamo - Poli Iași din play-out-ul Superligii, aflat în desfășurare, a consemnat o accidentare gravă a lui Luca Mihai, tânărul jucător al oaspeților. În minutul 28, Josue...
#mircea lucescu, #Dinamo, #mesaj, #fotbalisti, #cantonament, #Superliga , #stiri fotbal