Remiza in familia Lucescu

Marti, 14 Februarie 2012, ora 20:11
1860 citiri

Formatiile Rapid Bucuresti si Sahtior Donetk, antrenate de Razvan, respectiv Mircea Lucescu, au terminat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci amical disputat marti.

Ambele goluri ale partidei jucate in Antalya au fost inscrise in prima repriza. Grigorie a deschis scorul pentru giulesteni in minutul 8, in timp ce Eduardo a egalat pentru ucraineni cu zece minute inainte de pauza.

Acesta a fost primul meci pentru Mircea Lucescu de la revenirea pe banca Sahtiorului, in urma accidentul de circulatie suferit luna trecuta in Bucuresti.

Razvan Lucescu a inceput partida cu urmatoarea formula: Coman - Rui Duarte, M.Antonio, Oros, Bozovici - Teixeira, Alexa, Grigorie - M.Roman, Pancu, Deac.

In repriza secunda au mai intrat Ezequias, Alex Ionita, Surdu, Grigore, Pavlovici, Glauber si Burca.

Rapid Bucuresti si Sahtior Donetk s-au intalnit pentru a cincea oara.