Mircea Lucescu, despre umilirea Romei si calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Miercuri, 09 Martie 2011, ora 00:50
5367 citiri

Mircea Lucescu a comentat calificarea echipei sale, Sahtior Donetk in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Tehnicianul roman considera ca Roma a gresit in prima mansa, cand a luat-o peste picior pe Sahtior Donetk.

"Italienii au gresit in primul meci, cand ne-au luat de sus si s-au crezut invingatori dinaintea meciului. In retur, ne-au luat in serios, dar era foarte dificil pentru ei sa intoarca rezultatul", a spus Lucescu, dupa terminarea intalnirii.

"Daca ma asteptam sa castigam cu 6-2 la general? Nu, dar aveam incredere in echipa mea. Am jucat excelent in ambele partide", a continuat acesta.

Sahtior Donetk s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale celei mai importante competitii intercluburi din Europa, dar Lucescu nu se multumeste cu atat.

"Suntem pentru prima oara in sferturi, dar nu ne multumim cu atat, vrem sa castigam si in runda urmatoare. Am o echipa tanara, care are foarte mult entuziasm", a conchis Lucescu.

Sahtior Donetk s-a calificat marti seara in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce-a trecut in optimi de AS Roma, cu scorul general de 6-2 (3-2 in tur, 3-0 in retur).

Lucescu scrie istorie la Donetk! Sahtior, in sferturile Ligii Campionilor

Tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor va avea loc joi, 17 martie.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
#Mircea Lucescu conferinta presa, #Sahtior calificare sferturi, #Sahtior Donetk Liga Campionilor, #Sahtior Roma Liga Campionilor , #Sahtior Donetk