Antrenorul ucrainienilor de la Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, va sosi luni in tara pentru a negocia cu oficialii din Stefan cel Mare posibila sa revenire in "Groapa".

Daca pana in clipa de fata revenirea lui Lucescu Sr la Dinamo era doar un zvon, negocierile au inceput sa capete contur, iar antrenorul se va intalni marti cu directorul executiv, Cristi Borcea, care este dispus sa-i ofere un contract foarte satisfacator.

Banca tehnica a dinamovistilor se clatina, dupa numirea lui Gigi Multescu antrenor principal, interesul pentru tehnicianul lui AZ Alkmaar, Louis van Gaal, dar si pentru aducerea lui Mircea Lucescu.

Gica Popescu a confirmat interesul dinamovistilor pentru Louis van Gaal: "Nu am intermediat nici o discutie intre conducatorii lui Dinamo si van Gaal, ci doar mi-a fost cerut un numar de telefon al antrenorului olandez, printr-o alta persoana, ca sa vorbeasca ei personal cu dumnealui", a spus "Baciul".

La partea opusa se afla actionarul dinamovist, Vasile Turcu, care a declarat ca Multescu va ramane la Dinamo pana in 2009: "Vad ca in fiecare zi se schimba antrenorul. Ba vine Rednic, ba cine stie cine. Dinamo are antrenor pana in 2009 si trebuie sa-si faca treaba. Nu mai comentez altceva", a declarat Vasile Turcu.

Ce spune antrenorul lui Dinamo înaintea meciului cu FC Botoșani
Antrenorul echipei de fotbal Dinamo Bucureşti, Zeljko Kopic, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că se aşteaptă la un joc greu cu FC Botoşani, formaţie care a făcut meciuri...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
#mircea, #lucescu, #Dinamo, #revenire, #antrenor, #oficial, #intalnire, #Borcea, #sahtior, #Romania , #Sahtior Donetk