Lucescu a facut o criza de nervi: "Ne-ai distrus!"

Miercuri, 06 Martie 2013, ora 08:19
10974 citiri

Eliminarea din Liga Campionilor l-a infuriat teribil pe Mircea Lucescu. Antrenorul roman a facut o criza de nervi la conferinta de presa si si-a atacat jucatorii.

Tapul ispasitor pentru eliminarea din Liga Campionilor a fost scos portarul Pyatov, care a gafat la golul cu numarul trei.

"La pauza le-am spus jucatorilor mei sa schimbe stilul de joc, iar acest lucru a fost evident in primele 15 minute. Ne-am creat patru ocazii din care puteam inscrie. Dar eroare portarului nostru ne-a distrus. Am atacat, am creat presiune, insa portarul le-a facut cadou un gol", a spus Mircea Lucescu la conferinta de presa.

Apoi, Lucescu a invocat si greselile de arbitraj, sustinand ca Sahtior Donetk nu a primit un penalty cand nemtii conduceau deja cu 3-0.

"Meciul a fost oficiat de cinci arbitri, doi dintre ei aflandu-se in spatele portilor. Totusi, niciunul nu a vazut hentul din careul nemtilor. Chiar daca scorul era 3-0, tot nu au scuza. Ce mai cauta in spatele portilor daca nu vad?", a mai spus Lucescu.

Totodata, Lucescu a precizat ca va aduce mai multi jucatori noi la Sahtior Donetk in pauza de vara.

Borussia Dortmund invinge Sahtiorul. Lucescu, eliminat din Europa

Sahtior Donetk a pierdut mansa retur din optimile de finala ale Ligii Campionilor, scor 0-3, pe terenul Borussiei Dortmund.

C.S.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Mircea Lucescu Liga Campionilor, #Sahtior Donetk Borussia Dormtund, #Sahtior Donetk Liga Campionilor , #Sahtior Donetk