Mircea Lucescu, rezultat mare in Liga Campionilor

Marti, 02 Octombrie 2012, ora 23:50
3700 citiri

Mircea Lucescu si Sahtior Donetk au confirmat forma buna din campionatul intern si in Liga Campionilor.

"Minerii" au inregistrat marti seara un rezultat mare de egalitate, scor 1-1, pe terenul campioanei Italiei, Juventus Torino.

Trupa antrenata de Mircea Lucescu, cu Razvan Rat integralist, a deschis scorul, a avut o posesie mult mai buna decat cea a gazdelor (57% - 43%), iar in prelungiri a lovit bara prin Willian.

Mai mult, Sahtior chiar a deschis scorul, in minutul 23, prin brazilianul Alex Texeira. Avantajul ucrainienilor a durat insa numai doua minute, pentru ca fundasul italian Leandro Bonucci a egalat.

"Sahtior merita sa castige", a spus Lucescu la terminarea partidei. In completarea tehnicianului roman a sarit fostul atacant al lui Juventus, Gianluca Vialli: "Nici o echipa nu a avut atatea ocazii pe Juventus Stadium ca Sahtior, care merita sa castige".

1-1 si Sahtior are 4 puncte dupa doua meciuri si, asa cum a declarat increzator Mircea Lucescu dupa tragerea la sorti, se bate pentru calificare cu cele doua mari forte din Grupa E: Chelsea si Juventus.

Pentru Sahtior urmeaza acum Chelsea, care in aceasta seara a batut cu 4-0 in Danemarca, pe FC Nordsjælland.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#Mircea Lucescu egal Juventus, #Sahtior egal Juventus, #Mircea Lucescu Liga Campionilor , #Sahtior Donetk