Mircea Lucescu s-a razbunat pe eterna rivala (Video)

Joi, 27 Octombrie 2011, ora 07:29
4199 citiri

Formatia antrenata de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, s-a razbunat pe eterna rivala Dinamo Kiev pentru pierderea Supercupei la inceputul sezonului, eliminand-o inca din optimile Cupei Ucrainei.

Fara Rat pe teren, "minerii" s-au impus cu 3-2 chiar pe stadionul Valeri Lobanovski din Kiev, arena pe care oaspetii n-au mai castigat din 2006.

Sahtior s-a desprins rapid la 2-0, prin golurile lui Eduardo da Silva (9') si Teixeira (21'), dar Yarmolenko a redus din handicap cu 4 minute inainte de pauza. Acelasi Eduardo a punctat pentru 3-1 in minutul 89, in timp ce Milevski a stabilit scorul final in prelungiri.

Mircea Lucescu a obtinut astfel prima victorie dupa o saptamana neagra, in care Sahtior a remizat cu Zenit in Liga Campionilor (2-2) si a pierdut cu Metalist Harkov, pe teren propriu, in campionat (1-2).

Alaturi de Sahtior, in sferturile Cupei Ucrainei s-au mai calificat formatiile Cernomoret Odesa, Arsenal Kiev, Metalurg Donetk, Volin Lutk, Zoria Lugansk, Metalurg Zaporijia si Karpati Lvov.

Mazilu rupe norii in Ucraina (Video)

In partida Bukovyna - Arsenal Kiev, scor 2-0, romanul Ionut Mazilu a fost integralist si a inscris ambele goluri.

Urmariti, mai jos, rezumatul partidei Dinamo - Sahtior:

C.F.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#mircea lucescu, #Sahtior Donetk, #Sahtior Dinamo Cupa Ucrainei , #Sahtior Donetk