Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Sahtiorul lui Lucescu, aproape de inca un trofeu

Miercuri, 11 Aprilie 2012, ora 22:54
1585 citiri

Formatia pregatita de Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a facut inca un pas spre cucerirea unei noi Cupe a Ucrainei, obtinand, miercuri, calificarea in semifinalele competitii.

"Minerii" s-au impus la limita, scor 1-0, in meciul disputat in deplasare cu Metalurg Zaporojie, si au acces in "careul de asi" al Cupei Ucrainei.

Unicul gol al meciului disputat pe Slavutych-Arena a fost inscris de Henrikh Mkhitaryan, in minutul 79.

In sferturile Cupei Ucrainei se mai joaca, tot miercuri, meciurile Arsenal Kiev - Volyn Lutsk, Zorya Luhansk si Karpati Lvov - Cernomoret Odesa.

12 trofee a castigat Mircea Lucescu la Sahtior Donetk: cinci titluri, trei Cupe ale Ucrainei, trei Supercupe ale Ucrainei si o Cupa UEFA.

C.F.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#mircea lucescu, #Sahtior Donetk, #Lucescu Cupa Ucraina, #Sahtior Cupa Ucrainei , #Sahtior Donetk