8863 citiri

Turcia a retrogradat in Divizia B a Ligii Natiunilor, dupa ce a fost invinsa pe teren propriu de Suedia, iar Mircea Lucescu a avut parte de o situatie umilitoare la conferinta de presa de dupa joc.

Tehnicianul roman a fost ignorat de jurnalistii turci, care i-au pus o singura intrebare!

"Mereu are cate o scuza", s-a plans unul dintre jurnalisti, in timp ce cotidianul Fotomac a notat: "Soc la conferinta lui Lucescu".

Astfel, Mircea Lucescu a petrecut putin peste doua minute la conferinta, mai mult durand traducerea intrebarii decat raspunsul!

Nationala Turciei a fost invinsa, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 0-1, de selectionata Suediei, intr-un meci din grupa a doua a Diviziei B a Ligii Natiunilor si a retrogradat in al treilea esalon al competitiei.

Unicul gol al meciului arbitrat de Istvan Kovacs a fost marcat de Andreas Granqvist, in minutul 71, dintr-o lovitura de la 11 metri.

In urma acestei infrangeri, Turcia a incheiat grupa din care mai fac parte Rusia si Suedia pe ultima pozitie, cu doar trei puncte stranse in patru meciuri.

Politicienii români care au fost țintiți de hackeri sprijiniți de Rusia. „Agresiunile se desfășoară împotriva demnitarilor vocali”
Războiul hibrid dus de Rusia afectează și politicienii români. Mai multe grupuri de hackeri sprijiniți de Rusia, China și Iran au avut ca țintă în ultimii ani politicieni și oficiali...
Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
#Mircea Lucescu conferinta presa, #Mircea Lucescu jurnalisti turci , #stiri Mircea Lucescu