Mircea Lucescu, meci dramatic in Ucraina, terminat la egalitate, scor 3-3

Duminica, 10 Aprilie 2016, ora 21:25
3560 citiri

Mircea Lucescu si Sahtior Donetk au avut parte de un meci de cosmar in Ucraina, acolo unde au remizat, scor 3-3, in runda curenta de campionat, cu Stal Dniprodzerzhynsk.

In runda cu numarul 21 din Ucraina, Sahtior a fost condusa la pauza cu 1-0 de Stal, dupa un gol marcat in minutul 38 de Kalenchuk.

Eduardo a egalat rapid dupa pauza, dar Stal a facut 2-1 in minutul 61. Donetk a revenit din nou, marcand 2 goluri in minutele 72 si 79 prin Dentinho si Malyshev.

A fost 3-3 insa la final, dupa un gol marcat in ultima secunda, minutul 94, de Ishchenko.

Dupa acest egal, Sahtior ramane la 5 puncte de Dinamo Kiev, dupa 21 de etape.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Lucescu Sahtior egal dramatic, #egal cu mult dramatism Sahtior, #Sahtior Lucescu egal nebun 3 3 , #stiri Mircea Lucescu