Mircea Lucescu, un nou rezultat negativ pe banca lui Zenit

Sambata, 08 Aprilie 2017, ora 21:09
4291 citiri

Zenit Sankt Petersburg s-a chinuit pe teren propriu in campionatul de fotbal al Rusiei, realizand doar o remiza, scor 1-1, cu o formatie aflata in subsolul clasamentului.

A fost 1-1 intre Zenit si Anji, formatie aflata doar pe 11 in Rusia. Si e un rezultat norocos, daca ne gandim ca Zenit a jucat din minutul 51 in 10 oameni, dupa eliminarea lui Lombaerts. In plus, Anji a avut o ocazie uriasa in minutul 93, cand a scapat 4 contra 1 cu formatia lui Lucescu, dar jucatorii oaspete s-au incurcat nepermis in careu.

Anji a marcat prima in minutul 21 prin Yakovlev, iar egalarea lui Zenit a venit tarziu, in minutul 73, in inferioritate numerica deci, dupa golul lui Kokorin.

Este primul pas gresit al lui Zenit dupa 3 victorii la rand, un egal care o indeparteaza si mai multe de titlu pe trupa lui Lucescu, fiind la 5 puncte acum de Spartak, care are un meci in minus si poate avea un avans de 8 puncte.

Fanii lui Zenit au fost nemultumiti la finalul partidei, fluierand indelung proprii fotbalisti.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Mircea Lucescu doar egal banca Zenit, #Zenit egal cu Anji cronica Rusia, #Zenit egal cu Anji cronica , #stiri Mircea Lucescu