Prima reactie a lui Mircea Lucescu, dupa inca un rezultat slab pe banca lui Zenit. Ce spune despre demitere

Duminica, 09 Aprilie 2017, ora 11:53
2844 citiri

Zenit Sankt Petersburg, echipa antrenata de reputatul antrenor roman Mircea Lucescu, a mai facut un pas gresit in campionatul rus de fotbal, realizand un 1-1 cu modesta Anji.

Dupa acest rezultat de sambata seara, lidera Spartak Moscova se poate duce la 8 puncte avans de Zenit, dupa 21 de etape, ceea ce ar fi poate un avans decisiv in lupta la titlu.

Mai trebuie spus ca Zenit a jucat in 10 oameni din minutul 51 si ca egalarea a venit in inferioritate numerica, in minutul 73, iar in prelungiri, Anji a avut o ocazie uriasa de gol.

Dupa partida, Lucescu a tinut sa stinga aceste ultime zvonuri care il dau ca si demis de la Zenit: "Nu tin de contract. Dar e prea devreme ca sa vorbim despre asta. Depinde de multi factori. Am venit aici pentru a reconstrui echipa, sa o fac sa joace mai spectaculos si sa castig trofee. Cateva schimbari se vad deja. Lunev a aparut in echipa si in viitor poate deveni un portar bun. La fel Hernani, care are doar 22 de ani.

La inceput, echipa a jucat un fotbal frumos, si-a impus propriile conditii in fata fiecarui adversar, dar, din pacate, au aparut accidentarile, mai ales in randul jucatorilor rusi, si a fost nevoie sa fac schimbari. A fost dificil si a afectat jocul", puncta dupa meci la conferinta de presa Lucescu, conform celor de la DigiSport.

Peste 7 zile doar, va urma marele derbi intre Spartak si Zenit, meci care cu siguranta va decide titlul, avand in vedere distanta dintre cele doua: "Mai este o saptamana pana la meciul cu Spartak. Sunt sigur ca in acea partida vom vedea o echipa a lui Zenit diferita", incheia Mircea Lucescu, fost antrenor la Rapid si Dinamo, in Liga 1.

D.A.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Lucescu vorbeste despre egal Zenit, #Mircea Lucescu egal Zenit reactie, #reactie Lucescu meci slab Zenit , #stiri Mircea Lucescu