Sahtior e lidera Ucrainei dupa o noua victorie in campionat

Sambata, 26 Septembrie 2015, ora 17:13
1770 citiri

Echipa reputatului antrenor roman Mircea Lucescu, Sahtior Donetk, a castigat in runda curenta a campionatului ucrainean de fotbal, scor 3-2 in fata celor de la Olimpic Donetk, in deplasare.

Jocul a avut loc in runda cu numarul 9 din Ucraina. Elevii lui Lucescu au punctat prin Alex Teixeira, minutul 38-penalti si minutul 90 si capitanul Dario Srna '78 (tot din penalti), in timp ce gazda Olimpic marca prin Gegam Kadimyan '18 si Lysenko '66.

In clasament, Sahtior are 22 de puncte, la egalitate cu Dinamo Kiev, care are insa un meci in minus.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#sahtior lider in ucraina, #sahtior victorie mare derbi, #sahtior bate olimpic donetk , #stiri Mircea Lucescu