Zenitul lui Mircea Lucescu pierde un meci dramatic in Rusia, cu goluri primite in minutele 93 si 95

Duminica, 27 Noiembrie 2016, ora 20:34
5057 citiri

Zenitul lui Mircea Lucescu a pierdut un nou meci important in campionatul din Rusia, scor 1-2 in deplasarea de la FC Krasnodar, in etapa cu numarul 15 din sezonul actual.

Finalul a fost unul de infarct pentru elevii lui Lucescu, care au condus pana in minutul 93 cu 1-0, dupa un gol marcat de Dzyuba in minutul 86.

Totusi, gazdele au marcat de 2 ori in minutele de prelungiri, dramatic am putea spune, prin Izmailov in minutul 93 si Okriashvili in minutul 95.

Dupa acest meci, Zenitul se duce la 6 puncte in spatele liderului Spartak Moscova, care are 37 de lungimi.

Este a doua infrangere din sezon pentru Lucescu, care mai pierduse pe banca rusilor in meciul cu Terek, scor 1-2.

Iata formula de joc folosita de antrenorul roman: Lodygin - Novoseltsev, Neto, Criscito, Zhirkov - Giuliano, Garcia, Witsel - Kokorin, Dzyuba, Mak. Pe parcurs au mai intrat in teren Evgeni Chernov, Aleksandr Kerzhakov si Mauricio.

Zenit va juca runda viitoare cu FK Ufa, acasa, pe 30 noiembrie.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Lucescu esec dur campionat Rusia, #Lucescu esec dramatic Zenit Rusia, #Zenit pierde minutele 93 95 Krasnodar , #stiri Mircea Lucescu