Pas gresit facut de Mircea Lucescu si Zenit in campionatul Rusiei

Duminica, 25 Septembrie 2016, ora 21:57
5382 citiri

Zenit Sankt Petersburg a remizat doar, in campionatul Rusiei la fotbal, scor 2-2 in deplasarea de la Anzhi, chiar daca echipa romanului Mircea Lucescu a condus cu 2-0 dupa primele 18 minute.

Golurile lui Zenit au fost marcate Dzyuba in minutele 6 si 18, iar egalarea gazdelor a venit prin Berisha (minutul 28 din penalti) si Boli, minutul 64.

Dupa acest rezultat, Zenit ramane la 3 puncte distanta de liderul Spartak Moscova, Zenit avand 16 puncte si ramanand fara infrangere in acest sezon.

Lucescu a folosit urmatoarea formula duminica: Kerzhakov - Smolnikov, Criscito, Neto, Zhirkov - Giuliano, Witsel (Mauricio 67'), Garcia - Shatov (Djordjevic 79'), Dzyuba, Mak (Kokorin 56').

Zenit va juca joi de la 22 cu olandezii de la AZ Alkmaar pe teren propriu, in grupele Europa League.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#pas gresit Mircea Lucescu Zenit, #Zenit doar egal la Anzhi Rusia, #Zenit Anzhi cronica Rusia campionat , #Zenit